BADANIA
MAGNETYCZNE PROSZKOWE

Badania magnetyczno-proszkowe – kontrola jakości stali

Służą do wykrywania nieciągłości materiału na jego powierzchni. Jest to metoda bardzo rozpowszechniona i ceniona ze względu na swoją prostotę i skuteczność. Badania magnetyczno-proszkowe znajdują swoje zastosowanie dla wszystkich materiałów wykazujących własności magnetyczne.

Najczęściej są stosowane w badaniach spoin, odlewów i odkuwek. Ich przebieg polega na magnesowaniu obiektu polem magnetycznym, które może być stosowane stale, przemiennie lub impulsowo. Wykorzystanie proszków magnetycznych i przetworników indukcyjnościowych pozwala wykryć rozproszenie magnetyczne świadczące o nieciągłościach materiałowych, takich jak pęknięcia, przyklejenia itp.

Badania magnetyczne proszkowe mogą być stosowane do sprawdzania stanu stali ferromagnetycznych, czyli wykazujących właściwości magnetyczne.

Inne stale, które nie wykazują właściwości magnetycznych, można kontrolować między innymi przy użyciu badań penetracyjnych. Ta metoda sprawdzi się w odniesieniu do aluminium i stali nierdzewnej. Kontrola jakości wyrobów ze stali jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala zapobiegać awariom urządzeń mechanicznych i elementów infrastruktury.

Zachęcamy do poznania pełnej oferty firmy Stude, w której oprócz badań struktury materiałów, proponujemy usługi spawalnicze oraz wsparcie techniczne ze strony naszego spawalnika.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl