BADANIA NDT

Badania NDT – skuteczna i bezpieczna kontrola materiału

Firma Stude z siedzibą w Orzeszu na Śląsku zajmuje się przeprowadzaniem badań NDT w oparciu o różne metody badawcze. Wykonujemy między innymi kontrole magnetyczno-proszkowe, penetracyjne czy wizualne. Ich przeprowadzaniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy, którzy uzyskali certyfikaty potwierdzające ich wiedzę i umiejętności.

BADANIA NDT – SKUTECZNE WYKRYWANIE NIECIĄGŁOŚCI MATERIAŁU

Wymagania dotyczące jakości materiałów spowodowały, że badania nieniszczące są coraz częściej wykorzystywane w procesach produkcji oraz eksploatacji materiałów, urządzeń i konstrukcji spawanych.

Badania NDT pozwalają na wykrycie nieciągłości materiałowych w badanym obiekcie lub jego wyposażeniu bez spowodowania zmian zdolności wytrzymałościowych i eksploatacyjnych. Metody badawcze, takie jak badania ultradźwiękowe, penetracyjne czy magnetyczno-proszkowe są stosowane niemal w każdej gałęzi przemysłu. Jedną z ich zalet jest uniwersalność wykorzystania oraz szeroki wybór sposobów badania, który pozwala na dobranie najbardziej skutecznego rodzaju do konkretnego materiału czy konstrukcji. Niezwykle istotną cechą badań NDT jest całkowity brak wpływu na badany obiekt. To właśnie dlatego omawiane metody są tak popularne i tak chętnie wykorzystywane w wielu branżach.

Stosując nieniszczące metody kontroli parametrów materiału, można uzyskać bardzo precyzyjne informacje na temat aktualnego stanu badanego obiektu. Niezwykle istotna jest również możliwość prognozowania zachowania materiału w przyszłości. Szeroka dostępność różnorodnych metod badań NDT pozwala na skontrolowanie niemal każdego surowca, półproduktu czy gotowego wyrobu oraz ocenienie jego trwałości i pozostałych – istotnych z punktu widzenia użytkownika – cech.

NDT – precyzyjne badania parametrów materiału

Firma Stude z siedzibą w Orzeszu na Śląsku zajmuje się przeprowadzaniem badań NDT w oparciu o różne metody badawcze. Wykonujemy między innymi badania metodą magnetyczno-proszkową, penetracyjną i wizualną. Ich przeprowadzaniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy, którzy uzyskali certyfikaty potwierdzające ich wiedzę i umiejętności.

Zalety przeprowadzania badań NDT

Główną zaletą badań NDT jest całkowity brak ich wpływu na właściwości użytkowe danego urządzenia, materiału lub złącza. Dzięki ich zastosowaniu można śledzić cykl życia produktu i odpowiednio wcześnie zapobiec mogącym wystąpić awariom, a także wykryć ich przyczyny. Badania NDT powinny być przeprowadzane na każdym etapie wytwarzania lub eksploatacji, dzięki czemu pozwolą na jak najdokładniejszą analizę cech danego produktu.

Wykonywanie badań NDT niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ich stosowanie pozwala na wyeliminowanie z produkcji elementów wadliwych, zmniejszenie awaryjności urządzeń oraz zapobieganie nieplanowanym przestojom podczas procesu wytwarzania. Ponadto, testy służą potwierdzeniu jakości gotowych produktów.

Jeśli chcesz zlecić wykonanie takich badań w okolicy Rybnika lub Katowic, zachęcamy do kontaktu z firmą Stude. Gwarantujemy w pełni profesjonalne przeprowadzenie prac.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl