BADANIA NDT

Badania nieniszczące – różne metody badawcze – Katowice

Firma Stude z siedzibą w Orzeszu w okolicy Katowic specjalizuje się w przeprowadzaniu badań nieniszczących, których celem jest wykazanie nieciągłości materiałowej w konstrukcjach i ich elementach. W pracy stosujemy różne metody badawcze, które dobieramy w zależności od parametrów badanego obiektu. Podstawową cechą kontroli jakości przy zastosowaniu badań nieniszczących NDT jest całkowity brak ich wpływu na właściwości elementu poddawanego sprawdzeniu – stąd ich nazwa.

Badania NDT w Katowicach zlecają nam firmy działające w wielu różnych branżach. Stosowane metody badawcze są uniwersalne – można je wykorzystywać do kontrolowania różnego typu obiektów. Przykładem może być badanie spoin, które sprawdza się między innymi przy kontrolowaniu szczelności i ciągłości materiałowej wszelkich materiałów nieporowatych. Badania nieniszczące tego typu wykorzystywane do diagnostyki stali, stopów metali, żeliw i staliw. To sprawia, że są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach przemysłu.

BADANIA NIENISZCZĄCE W RYBNIKU I OKOLICACH

Badania nieniszczące NDT, które wykonujemy na terenie Śląska, służą do wczesnego wykrywania niezgodności z pożądanymi parametrami oraz zapobiegania ich powstawaniu. Dzięki kontrolowaniu produktu na każdym etapie wytwarzania można uniknąć przestojów produkcyjnych oraz potwierdzić jakość gotowego wyrobu. Takie czynności są niezbędne przede wszystkim po to, aby ocenić aktualny stan danego materiału lub konstrukcji.

Jednak badania NDT, z których możesz skorzystać w Rybniku, Katowicach i okolicznych miejscowościach, są niezwykle przydatne także w prognozowaniu trwałości, solidności i stabilności danego obiektu w przyszłości. Omawiana metoda badawcza to również najskuteczniejszy sposób, aby poznać szczegółowe parametry badanego materiału. Badania nieniszczące NDT mają bardzo szerokie zastosowanie – stosuje się je niemal w każdej gałęzi przemysłu.
Służą między innymi do badania spawów pod względem wytrzymałości, a także do kontrolowania odlewów, odkuwek oraz wszelkich innych wyrobów poddanych uprzednio obróbce plastycznej. Jest to najbezpieczniejsza metoda badania różnego typu materiałów, obiektów i konstrukcji.

BADANIA NIENISZCZĄCE – SKUTECZNA KONTROLA PARAMETRÓW

Firma Stude zajmuje się przeprowadzaniem badań nieniszczących NDT na Śląsku przy użyciu różnych metod i urządzeń badawczych. Podstawowym sposobem kontroli, który jest wykorzystywany przed zastosowaniem każdego z pozostałych, jest badanie wizualne, czyli VT. Polega ono na ocenie obiektu okiem nieuzbrojonym oraz przy użyciu lupy, miary, spoinomierza lub – jeśli badane są przestrzenie zamknięte – endoskopu. W kolejnym etapie można zastosować inną metodę, odpowiednio dobraną do parametrów elementu poddawanego kontroli.

RODZAJE WYKONYWANYCH BADAŃ NIENISZCZĄCYCH

Przeprowadzamy badania nieniszczące NDT kilkoma sposobami. Należą do nich między innymi metody:

  • ultradźwiękowa,
  • magnetyczno-proszkowa,
  • penetracyjna,
  • wizualna.

Każda z nich wykazuje najwyższą skuteczność w odniesieniu do danego typu materiału.
Takie badania sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu i nie tylko. Stosuje się je między innymi w:

  • branży konstrukcyjnej,
  • energetyce,
  • przemyśle petrochemicznym,
  • przemyśle stoczniowym.

Są to jedynie przykłady branż, w których wykonywanie badań nieniszczących NDT jest niezastąpione. Całkowity brak wpływu na badany obiekt, co jest główną cechą stosowanych przez nas metod badawczych, sprawia, że oferowane przez nas usługi mają charakter uniwersalny. Mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, budownictwa i nie tylko.

USŁUGI SPAWALNICZE W OFERCIE FIRMY STUDE NA ŚLĄSKI

W ofercie firmy znajdują się także usługi spawalnicze. Uzyskanie międzynarodowych i krajowych certyfikatów pozwala nam na profesjonalne wykonywanie takich działań oraz nadzór nad nimi. Działamy zgodnie z normami ISO, a także pomagamy w certyfikacji i egzaminowaniu spawaczy. Służymy również wsparciem merytorycznym oraz technicznym naszego spawalnika ze świadectwem IWE. W ramach nadzoru nad wykonywaniem usług spawalniczych przeprowadzamy również badania obejmujące spawy i spoiny.

Jeśli jesteś zainteresowany poszczególnymi badaniami nieniszczącymi, znajdującymi się w naszej ofercie, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Rekomendujemy także zapoznanie się z opisem poszczególnych usług, które świadczymy. Z pewnością pomoże Ci to w wyborze metody badawczej, która najlepiej sprawdzi się w określonym zastosowaniu.

Zapraszamy przede wszystkim do klientów z Rybnika, Katowic i innych miejscowości na Śląsku. Udzielimy wszelkich informacji oraz sporządzimy indywidualną wycenę usług.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl