BADANIA NDT

Badania nieniszczące – różne metody badawcze – Katowice

Firma Stude z siedzibą w Orzeszu w okolicy Katowic specjalizuje się w przeprowadzaniu badań nieniszczących, których celem jest wykazanie nieciągłości materiałowej w konstrukcjach i ich elementach. W pracy stosujemy różne metody badawcze, które dobieramy w zależności od parametrów badanego obiektu. Podstawową cechą kontroli jakości przy zastosowaniu badań nieniszczących NDT jest całkowity brak ich wpływu na właściwości elementu poddawanego sprawdzeniu – stąd ich nazwa.

Badania NDT w Katowicach zlecają nam firmy działające w wielu różnych branżach. Stosowane metody badawcze są uniwersalne – można je wykorzystywać do kontrolowania różnego typu obiektów. Przykładem może być badanie spoin, które sprawdza się między innymi przy kontrolowaniu szczelności i ciągłości materiałowej wszelkich materiałów nieporowatych. Badania nieniszczące tego typu wykorzystywane do diagnostyki stali, stopów metali, żeliw i staliw. To sprawia, że są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach przemysłu.

BADANIA NIENISZCZĄCE – SKUTECZNA KONTROLA PARAMETRÓW

Firma Stude zajmuje się przeprowadzaniem badań nieniszczących NDT na Śląsku przy użyciu różnych metod i urządzeń badawczych. Podstawowym sposobem kontroli, który jest wykorzystywany przed zastosowaniem każdego z pozostałych, jest badanie wizualne, czyli VT. Polega ono na ocenie obiektu okiem nieuzbrojonym oraz przy użyciu lupy, miary, spoinomierza lub – jeśli badane są przestrzenie zamknięte – endoskopu. W kolejnym etapie można zastosować inną metodę, odpowiednio dobraną do parametrów elementu poddawanego kontroli.

RODZAJE WYKONYWANYCH BADAŃ NIENISZCZĄCYCH

Przeprowadzamy badania nieniszczące NDT kilkoma sposobami. Należą do nich między innymi metody:
  • ultradźwiękowa,
  • magnetyczno-proszkowa,
  • penetracyjna,
  • wizualna.
Każda z nich wykazuje najwyższą skuteczność w odniesieniu do danego typu materiału. Takie badania sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu i nie tylko. Stosuje się je między innymi w:
  • branży konstrukcyjnej,
  • energetyce,
  • przemyśle petrochemicznym,
  • przemyśle stoczniowym.
Są to jedynie przykłady branż, w których wykonywanie badań nieniszczących NDT jest niezastąpione. Całkowity brak wpływu na badany obiekt, co jest główną cechą stosowanych przez nas metod badawczych, sprawia, że oferowane przez nas usługi mają charakter uniwersalny. Mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, budownictwa i nie tylko.
DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl