BADANIA
PENETRACYJNE PT

Badania penetracyjne – szeroki zakres zastosowań

BADANIA PENETRACYJNE – WYKRYWANIE NIECIĄGŁOŚCI MATERIAŁOWYCH

Podobnie jak metoda magnetyczna, również badania penetracyjne służą do wykrywania powierzchniowych nieciągłości materiałowych. Penetranty nie są natomiast ograniczone tylko do materiałów wykazujących właściwości magnetyczne, ponieważ skutecznie działają w przypadku wszystkich metali i ich stopów oraz niemetali. Badanie penetracyjne może być wykorzystywane do kontrolowania takich materiałów, jak aluminium czy stal nierdzewna.

Technika penetracyjna świetnie sprawdza się podczas badań szczelności. Polega na wpuszczeniu do badanego obiektu barwnych lub fluorescencyjnych penetrantów, które wnikają do nieciągłości materiałowych. Następnym etapem jest naniesienie wywoływacza oraz oględziny badanego obiektu. Badanie penetracyjne pozwala na wykrycie nieciągłości powierzchniowych otwartych, produkcyjnych i eksploatacyjnych, a także niezgodności spawalniczych, nieszczelności zbiorników, rur i innych urządzeń.

Badania penetracyjne sprawdzają się w wielu sytuacjach, jednak przypadku obiektu o skomplikowanych kształtach lub o porowatej strukturze zaleca się zastosowanie innej metody. Bardzo precyzyjne pomiary badań takich przedmiotów pozwala uzyskać między innymi badanie ultradźwiękowe, ponieważ kontrola z wykorzystaniem penetratora może nie dać jednoznacznych wyników. W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres usług badawczych, które dobieramy do właściwości poszczególnych materiałów. Jeśli zatem masz wątpliwości, jaki rodzaj działań sprawdzi się najlepiej, z przyjemnością udzielimy Ci wszelkich informacji.

Badania z wykorzystaniem penetrantu – profesjonalne usługi

Kontrola stanu materiału z wykorzystaniem penetrantu jest sposobem uniwersalnym i wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Co bardzo istotne, należy do metod nieniszczących, czyli pozostaje bez wpływu na parametry badanego obiektu. To sprawia, że jej zastosowanie jest bardzo szerokie i można ją wykorzystywać w wielu branżach przemysłowych.

Do oceny właściwości materiałów służą także inne metody badań. Podstawową metodą, której poddaje się każdy kontrolowany obiekt jest badanie wizualne. Zwykle jest to metoda, która poprzedza wszelkie inne techniki badawcze. Jest wykorzystywana do kontroli przestrzeni otwartych i zamkniętych.

Jeśli chcesz zlecić wykonanie badania przy zastosowaniu techniki wymaganej dla danej konstrukcji, zachęcamy do kontaktu z firmą Stude z Orzesza na Śląsku. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie wykrywania nieciągłości i niezgodności we wszelkiego rodzaju materiałach.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl