BADANIA
PENETRACYJNE PT

Badania penetracyjne – wykrywanie nieciągłości materiałowych

Podobnie jak metoda magnetyczna, również metoda penetracyjna służy do wykrywania powierzchniowych nieciągłości materiałowych. Penetranty nie są natomiast ograniczone tylko do materiałów wykazujących właściwości magnetyczne, ponieważ skutecznie działają w przypadku wszystkich metali i ich stopów oraz niemetali. Badanie penetracyjne może być wykorzystywane do kontrolowania takich materiałów jak aluminium czy stal nierdzewna.

Technika penetracyjna świetnie sprawdza się podczas badań szczelności. Polega na wpuszczeniu do badanego obiektu barwnych lub fluorescencyjnych penetrantów, które wnikają do nieciągłości materiałowych. Badanie penetracyjne pozwala na wykrycie nieciągłości powierzchniowych otwartych, produkcyjnych i eksploatacyjnych, a także niezgodności spawalniczych, nieszczelności zbiorników, rur i innych urządzeń.

Do oceny właściwości materiałów służą także inne metody badań. Podstawową metodą, której poddaje się każdy kontrolowany obiekt jest badanie wizualne. Zwykle jest to metoda, która poprzedza wszelkie inne techniki badawcze. Jest wykorzystywana do kontroli przestrzeni otwartych i zamkniętych.
Jeśli chcesz zlecić wykonanie badania przy zastosowaniu techniki wymaganej dla danej konstrukcji, zachęcamy do kontaktu z firmą Stude z Orzesza na Śląsku. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie wykrywania nieciągłości i niezgodności we wszelkiego rodzaju materiałach.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl