BADANIA SPAWÓW

Badania spawów na Śląsku

Badania spoin, które oferujemy klientom ze Śląska, bywają bardzo przydatne w wielu branżach. Pozwalają one na szybkie i stosunkowo proste wykrywanie nieszczelności i nieciągłości spoin i materiału. Do przeprowadzania takich kontroli najczęściej wykorzystuje się badania penetracyjne. Są one niezwykle skuteczne, a przy tym w żaden sposób nie zmieniają właściwości badanego obiektu. Stąd można je zaliczyć do metod nieniszczących.

Badania spawów polegają na naniesieniu na kontrolowaną powierzchnię penetranta. W tym celu najczęściej stosuje się olej lub środek na bazie glikolu. Taki preparat musi mieć odpowiednie właściwości, dzięki czemu może wniknąć w nawet najdrobniejsze szczeliny. Kolejny etapem jest usunięcie środka penetrującego oraz nałożenie wywoływacza.
Podczas badania spoin wywoływacz reaguje z penetrantem, dzięki czemu można zaobserwować, gdzie środek pozostał, mimo starcia jego nadmiaru. Tam, gdzie penetrant został ujawniony, znajduje się nieszczelność lub nieciągłość materiałowa.

Badania spoin w Katowicach – zastosowanie

Taki rodzaj badania spawów nie wywołuje żadnego wpływu na badany obiekt, dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Badania spoin przy użyciu metod penetracyjnych są powszechnie stosowane w praktyce przemysłowej. Mają zastosowanie we wszelkich materiałach nieporowatych takich jak: stopy lekkie, stal, stal węglowa i austenityczna, żeliwa i staliwa, ceramika, metale ferromagnetyczne, stopy aluminium i miedź. Jeśli chcesz zlecić taką usługę na Śląsku, skontaktuj się z nami.

DLACZEGO MY ?

Dyspozycyjność 24H/7DNI

Kompetentny nadzór

Konkurencyjne ceny

Fachowe doradztwo

Adres

Ul. Szkolna 9, 43-180 Orzesze

E-mail:

biuro@stude.pl